Warsztaty komputerowe z zakresu obsługi komputera i Internetu E – mobilny senior w Konopnicy w dniach 26-31.08.2016 r.

W dniach 26-31.08.2016 r. Fundacja przeprowadziła zajęcia komputerowe dla członków klubu seniora w Konopnicy. Seniorzy zostali podzieleni na grupy, które przeszły cykl warsztatów. Na czas realizacji warsztatów została udostępniona sala komputerowa w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy.

 Seniorzy podczas zajęć mieli okazję zapoznania się z podstawą obsługi komputera i system operacyjnym. Przygotowywali dokumenty i zapoznali się z  możliwościami jakie daje pakiet biurowy MS Office – Edytor tekstu, a także poznali podstawy bezpieczeństwa i higieny pracy podczas użytkowania komputera. Uczestnicy uzyskali również umiejętności poruszania się po Internecie oraz użytkowania poczty elektronicznej. W dzisiejszych czasach jest to nieodzowne i  pomoże seniorom poznawać nie tylko interesujące ich zagadnienia, ale także czerpać inspirację dla podejmowanych przez siebie inicjatyw. Pozostałe usługi informatyczne będą dla nich ułatwieniem w codziennym życiu i funkcjonowaniu.

 

Wydarzenie w ramach projektu ,,Aktywny senior w aktywnej gminie”dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszychna lata 2014-2020.