Rekrutacja na szkolenie w Turcji z „Programu Młodzieży w działaniu”

Fundacja Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w dniach 21 luty – 2 marca 2014 r. weźmie udział w międzynarodowym szkoleniu pt.: „A better future begins today”, które zostanie zorganizowanie w Izmirze. Projekt ma na celu wzmocnienie współpracy międzynarodowej pomiędzy uczestnikami wymiany. W ramach szkolenia zostaną zorganizowane warsztaty dotyczące przełamywaniu różnic międzykulturowych, tożsamości europejskiej. W czasie wyjazdu organizatorzy zaplanowali 4 imprezy tematyczne pod nazwą noc kulturowa oraz zwiedzanie Izmiru. W projekcie weźmie udział 35 osób z organizacji pozarządowych z Turcji, Polski, Włoch, Łotwy i Słowacji.

Podróż na trasie Lublin – Izmir i z powrotem, będzie dofinansowana w 80%. Uczestnik będzie musiał za własne środki nabyć bilety, a koszty zostaną mu zwrócono przez organizację turecką po zrealizowaniu projektu. Może to potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Koszty wyżywienia, noclegów i przejazdów na miejscu będą sfinansowane prze organizacje turecką.

Fundacja szuka uczestników w wieku 18 – 25 lat. Wyjątkowo grupa nie ma jeszcze lidera, w związku z tym FRIO poszukuje także 1 uczestnika, który będzie odpowiedzialny za grupę. Zasady Programu nie ograniczają wieku dla lidera.

Zainteresowane osoby mogą wysłać zgłoszenia na adres: friofound@gmail.com

W zgłoszeniu na lidera lub uczestnika proszę o podanie: imienia i nazwiska, nr telefonu, datę urodzenia, znajomości języka angielskiego i ewentualnie tureckiego, doświadczenia w organizacjach pozarządowych oraz projektach międzynarodowych.

Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2014 r.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Tomaszem Lipińskim, adres: lipinskit82@gmail.com